Karmienie dziecka podstawą żywieniaKarmienie piersią czy z butelki?

Do ciebie należy decyzja, czy karmić piersią, czy butelką. Dotyczy ona twojego ciała i twojego dziecka. Nie powinnaś sugerować się opiniami innych na ten temat, ani barć sobie do serca krytyki własnej decyzji. Biorąc pod uwagę fizjonomię, mleko z piersi jest oczywiście lepsze dla dziecka ponieważ jego skład jest przygotowany przez samą naturę. Warto wiedzieć, że pokarm zmienia się z każdym karmienie. Na samym początku, zaraz po urodzeniu, jest bardzo rzadki, aby jednocześnie sycić i gasić pragnienie. Z czasem jednak staje się bardziej treściwy. Z drugiej strony jednak, dostępne obecnie na rynku mieszanki mleczne dla dzieci są bardzo dobre i wartościowe. Poza właściwościami odżywczymi, karmienie dziecka piersią to bardzo bliski i ważny moment dla matki i dziecka, co nie znaczy oczywiście, że podczas karmienia z butelki, dziecko nie odczuwa ciepła matki. Każda kobieta powinna więc indywidualnie przemyśleć sprawę, biorąc pod uwagę siebie, dziecko i swoją rodzinę.

Są dwa rodzaje kobiet. Jedne cieszą się już na samą myśl karmienia swojego dziecka piersią, zachwycone pięknem tej naturalnej sytuacji. Są jednak też takie, dla których jest w tym coś żenującego. W tych skrajnych przypadkach od razu wiadome jest, która z kobiet będzie lubiła karmić piersią, a która nie. W drugim przypadku lepiej jest wybrać butelkę, ponieważ duża niechęć kobiety do karmienia piersią może wywołać problemy.

Mniej naturalne rozwiązania ma swoje zastosowanie również wówczas, gdy partner ma problem z tym, że kobieta karmi piersią. Brzmi to dość niedorzecznie, jednak niektórzy mężczyźni uważają, że piersi to część ciała kobiety należąca tylko i wyłącznie dla nich, i kojarzona przez nich z sytuacjami intymnymi. Widok karmionego piersią dziecka może wywołać w nim pewne niepozytywne emocje. Jednak zanim z takiego powodu zdecydujemy się na butelkę, warto spróbować innych metod, jak rozmowa czy po prostu, karmienie bez obecności mężczyzny.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: