Karmienie dziecka podstawą żywieniaPorównanie gotowych potraw ze słoiczków z domowymi, przygotowanymi samodzielnie

Porównania tego dokonamy biorąc pod uwagę takie elementy jak: wygoda w przygotowaniu, wartości odżywcze, możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz przygotowanie do uczestniczenia w posiłkach rodzinnych.

Przygotowanie domowych potraw może być utrapieniem, jeżeli gotuje się tylko dla niemowlaka. Najczęściej jednak gotujemy dla całej rodziny, wówczas nie jest trudno przystosować posiłek do potrzeb dziecka. Plusem potraw w słoiczkach będzie wiec łatwość przygotowania, ponieważ najczęściej wystarczy po prostu odkręcić słoiczek, a także możliwość łatwego przewożenia i podawania pokarmu w dowolnym miejscu.

Co się tyczy wartości odżywczych, w gotowaniu domowym wszystko zależne jest od nas. Na jakość posiłku przygotowanego specjalnie dla malucha wpływa więc sposób przygotowania, rodzaj i jakość dobranych składników. Przede wszystkim wszystko musi być świeże i świeżo przygotowane. Produkty ze słoiczków mają zawsze tę samą znakomitą jakość, często jednak różną zawartość kalorii.

Samodzielnie przygotowane potrawy dziecko może jeść palcami, co przygotowuje go do samodzielnego jedzenia, nie jest to możliwe do wykonania z jedzeniem ze słoiczka zważywszy na jego konsystencję.

Z samodzielnie przygotowanych potraw bez problemu możemy wykluczyć pewne składniki, na które na przykład dziecko jest uczulone. Kupując gotowe produkty musimy bardzo uważać na ich skład.

Co tyczy się przygotowania dziecka do uczestniczenia w rodzinnych posiłkach to naturalnie, że domowe jedzenie jest najlepszym sposobem. Maluch przyzwyczaja się do smaków i konsystencji, aż w końcu okazuje się, że je to samo co wszyscy.

Gotowe posiłki nie są dobrym rozwiązaniem ponieważ wszystkie mają bardzo podobny smak i tę samą konsystencję papki. Ryzykujemy więc, że dziecko nie będzie chciało jeść niczego innego, gdy przyzwyczai się do jedzenia ze słoiczka.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: