Karmienie dziecka podstawą żywieniaDieta kobiety w ciąży

Dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka niezwykle ważne jest już to, w jaki sposób kobieta odżywia się w czasie ciąży. Pierwszą i najważniejszą rzeczą w diecie kobiety spodziewającej się dziecka jest CAŁKOWITE wyeliminowanie z jadłospisu alkoholu. Podkreślamy, że wszelkie informacje jakoby jeden kieliszek wina czy małe piwo były wręcz wskazane to absolutna BZDURA.

W czasie ciąży zdrowie kobiety jest tak samo ważne, jak zdrowie dziecka. Pierwsze bowiem całkowicie wpływa na drugie. Jeżeli kobieta przed zajściem w ciążę paliła papierosy, również powinna CAŁKOWICIE wyeliminować nikotynę. Dzieci matek, które paliły w czasie ciąży częściej zapadają na Zespół Nadaktywności Psychoruchowej (ADHD), mają większe problemy z nauką i koncentracją, a dodatkowo same są bardziej podatne na uzależnienia.

Odpowiedzialna matka, która chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki rozwoju, już na etapie życia płodowego, całkowicie rezygnują z wszelkich używek, w tym także kawy.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat właściwego odżywiania w czasie ciąży warto skorzystać z porady dietetyka, który dodatkowo rozwieje wszelkie wątpliwości przyszłej mamy.

Na szczęście mit, że w czasie ciąży kobieta powinna jeść „za dwoje” został już dawno obalony. Nie chodzi tu bowiem o ilość, ale o jakość pożywienia. Wzrasta natomiast bardzo znacznie zapotrzebowanie organizmu na cenne składniki odżywcze. Właśnie tymi danymi powinna się sugerować każda kobieta w ciąży dobierając składniki własnej diety.

Na poniższym wykresie znajdują się procentowe wzrostu zapotrzebowania.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: