Karmienie dziecka podstawą żywieniaLista produktów zakazanych

Chcąc namówić swoje dziecko do zdrowego odżywiania, często wciskamy mu na siłę groszek, brokuły czy małe marcheweczki, sami zajadając się chipsami i popijając je piwem. Dlatego kiedy nasze maleństwo jest głodne to szuka właśnie tych przysmaków po kątach, nie myśląc już o zdrowych warzywkach. Warto zatem, wyrzucić z naszego jadłospisu produkty zakazane, których nie powinno się jeść, niezależnie od wieku. Nie tylko dziecko nie powinno jeść niżej wymienionej żywności, ty również raczej po nie nie sięgaj. A na pewno musisz się jej wyrzec na czas diety w ciąży.

Po pierwsze, kiedy jesteś w sklepie na zakupach spożywczych omijaj z daleka dział z, wspomnianymi już wcześniej, chipsami. Są bardzo niezdrowe- powodują nadwagę i zawierają dużo soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, przez co mogą spuchnąć ci oczy. Argumentem opowiadającym się za zrezygnowaniem z tych produktów jest też fakt, że są tłuste i pełne konserwantów. Nie tylko dziecko nie powinno ich widzieć na oczy, ale też ty jedz je jak najrzadziej. Wiem, ze trudno jest się oprzeć tej chrupkiej i niestety, smacznej przekąsce. Na szczęście, istnieje alternatywa dla tego produktu, na rynku pojawiły się suszone banany i marchewki. Możesz również kupić chrupki kukurydziane, nie są tak chrupkie, ale też są smaczne.

Jak ognia unikaj też napoi i wód gazowanych. Zawsze dokładnie czytaj etykietki zanim kupisz karton soku. Tak naprawdę, może się okazać, że jest to tylko woda zabarwiona pomarańczowym kolorem i w dodatku nasycona gazem. Nie daj się oszukać. Napoje gazowane są więc pełne środków chemicznych i nawet nie gaszą pragnienia. Jeśli to cię nie przekonuje, to weź też pod uwagę fakt, że ich picie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy i nadwagi. Dodatkowo wywołują też alergie pokarmowe u dziecka.

 Nie będzie pewnie też dla ciebie zaskoczeniem fakt, że również McDonaldy i wszelkie fast-food’y to imperium wroga. Starają się one na wszelkie sposoby skusić potencjalnych klientów, oferując zabawki w zestawach Happy Meal, czy chociażby montując zjeżdżalnie przed restauracją. Coraz bardziej powiększa się też ilość McDonaldów w każdym mieście, co też ułatwia im zdobycia klienta. Trudno zakryć dziecku oczy, kiedy codziennie przechodzimy obok fast-food’a idąc do przedszkola. Pamiętaj, że frytki, które są tam smażone i dodawane do każdego zestawu są wyjątkowo niezdrowe, głównie dlatego, że są tłuste i smażone na starym oleju, w którym zawarte są różne substancje rakotwórcze. Kotlet ukryty w hamburgerze tak naprawdę niewiele ma wspólnego z mięsem. Jest to mielonka zrobiona z odpadów rzeźniczych. Stołując się w McDonaldzie na pewno już nie raz przeżuwałaś ogonki i uszy, które bardzo często są głównymi składnikami twoich ulubionych kotletów, które skrywają się pod podejrzanie sztucznie wyglądającą bułką. Bardzo zachęcający jest za to domowy przepis na hamburgera- do środka wsadź kilka listków sałaty, na tym ułóż filet z kurczaka ( albo z ryby ) i całość polej sosem czosnkowym lub keczupem. Do tego przygotuj sałatkę warzywną i polej ja jogurtem naturalnym.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: