Karmienie dziecka podstawą żywieniaCiężarna wegetarianka

W naszym społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że brak mięsa w diecie ciężarnej może przyczynić się do uszkodzenia płodu. Jest to kompletna bzdura, bowiem zarówno w przypadku mięsożernej kobiety jak i wegetarianki złe odżywianie może doprowadzić do problemów. Przy zdroworozsądkowej diecie nic złego nie ma prawa się wydarzyć.

 

Jak do tej pory żadne badania nie wykazały, że dieta wegetariańska negatywnie wpływa na płodność przyszłej mamy. Dobrze skomponowana i prowadzona pod czujnym okiem dietetyka dieta, zapewni organizmowi tyle samo wartości odżywczych, co tradycyjna – z zawartością mięsa. Jeżeli jednak stwierdzi on, że obecna dieta ma negatywny pływ na organizm kobiety, należy wówczas niezwłocznie poddać się specjalistycznemu badaniu określającym procentowy skład masy ciała. Jeżeli będzie taka potrzeba skoryguje on dotychczasową dietę i wprowadzi niezbędne zmiany żywieniowe.

To, o czym powinny pamiętać ciężarne wegetarianki to zwrócenie szczególnej uwagi na to co się je. Jeżeli kobieta przed zajściem w ciążę spożywała białka w postaci jajek, produktów mlecznych norma powinna być zachowana. Jeżeli jednak nie miało to miejsca, dietę należy uzupełnić. Najlepiej jeżeli do codzienne menu zostanie dodatkowo wyposażone  w nasiona roślin strączkowych, ziarna, orzechy i nasiona. Poza białkiem należy zadbać o niezbędną ilość wapnia, które kobiety mogą uzupełnić produktami zawierającymi soję, – roślinne źródło wapni. Szerokim łukiem należy jednak omijać mleko sojowe, które jest zbyt obciążone cukrami. Dobrze zbilansowana dieta, uzupełniona poradami dietetyka powinna zapobiec ewentualnym komplikacjom.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: